varastegan
23 اسفند 1401 - 12:06

کشف 200 هزار عدد مواد محترقه در ایلام

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: در راستای پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال و برخورد با عاملان توزیع مواد محترقه، 200 هزار مواد محترقه کشف و 50 نفر به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سردار دلاور القاصی مهر فرمانده انتظامی استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام با اشاره به خطرات چهارشنبه آخر سال گفت: از ابتدای اسفند ماه تاکنون ۲۰۰ هزار مواد محترقه کشف و ۵۰ نفر از متخلفان نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده اند. 

وی افزود:مردم از نگهداری مواد محترقه و تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل و زیر زمین جدا خودداری کرده و مواد آتش بازی را هیچگاه به طرف افراد، اماکن، مغازه و خودرو‌ها پرتاب نکنند ضمن این که هیچگاه از الکل، بنزین و نفت برای آتش گیری مواد محترقه استفاده نکنند. 

فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه  تصریح کرد: اکثر افرادی که در حوادث چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت می‌شوند خیال می‌کنند که این اتفاق برای آنان نمی‌افتد و غافل از این موضوع اقدام به پرتاب مواد محترقه در سطح معابر و خیابان‌ها می‌کنند. 

وی افزود: نقش خانواده‌ها و والدین در کنترل و نظارت بیشتر بر فرزندان برای پیشگیری از این موضوع پررنگ‌تر است. 

سردار القاصی مهر با اشاره به اینکه پلیس در حوزه پیشگیری اجتماعی اقدامات خوب و موثری انجام داده است تصریح کرد: تهیه محتوا‌های آموزشی و مشاوره‌ای درقالب فیلم، تصویر، کلیپ، پیام و... برای انتشار و اطلاع رسانی از طریق صدا وسیما و فضای مجازی از جمله اقدامات نیرو انتظامی است .

وی در ادامه اظهار کرد: پلیس در چهارشنبه آخر سال  با برهم زنندگان نظم عمومی جامعه و کسانی که بخواهند با پرتاب مواد محترقه در کوچه و خیابان باعث سلب آسایش عمومی شهروندان شوند برخورد و متهمان دستگیر شده تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت به سر خواهند برد. 

وی در پایان افزود: انتظار داریم شهروندان با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین عمل به توصیه‌ها و هشدار‌های پلیسی، انتظامی استان را همراهی کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092397